belta logo

Linen seçiminde dikkat edilecek hususlar

 • Ucuz İthal kumaşlardan sakının

  Pakistan, Türkmenistan ve Çin'den ithal edilen çarşaflık kumaşlar en düşük kalite pamuk iplikleri ile dokunmuş, gene en alt kalite boya işlemleri görmüş, uygun olmayan koşullarda saklanmış olup bir kaç yıkamadan sonra çekecek, solacak; renkleri griye doğru dönecektir. Kısa kullanım ömürlerini yırtılarak erkenden tamamlayacak, size tekrar masraf çıkaracaktır.
 • Yatak ölçülerinizi mutlaka bildirin

  Yataklarınız standart ölçülerin dışında üretilmiş olabilir. Bu sebeple siparişlerinizi "tek kişilik" veya "çift kişilik" şeklinde vermeyin.
 • Renkli nevresim takımları kullanmayın

  Otellerin büyük çoğunluğu "optik beyaz" renkli nevresim takımı kullansa da, sosyal tesis veya yeni açılan konaklama tesisleri renkli nevresim satın alarak hatalı tercih yapıyorlar. Beyaz çarşaf üzerinde oluşabilecek kan, boya ve diğer kirler çamaşır suyu kullanılarak kolaylıkla çıkarılabilir, ancak aynı durum renkli linenlerde sıkıntı yaratacaktır.

Linenleri bizden tercih etmeniz için nedenler

 • Odanızı farklılaştırır

  Belirli adetin üzerindeki siparişlerinizde dilediğiniz deseni çarşaflık kumaşa dokuyabiliyoruz. Yalnızca yerli dokuma kumaşlardan oluşan çarşaflık çeşitlerimizle otel odalarınıza farklılık katabilirsiniz. Klasik ince veya kalın çizgili çarşaflık kumaşların yanı sıra, geometrik desenli kendinden jakarlı çarşaflık kumaşlarımız da bulunmaktadır.
 • Renkleri solmaz

  Piyasanın neredeyse tümünde satılan Pakistan, Türkmenistan ve Çin menşeli düşük kalite kumaşların aksine, tamamen yerli dokuma ve boya işlemi yapılmış nevresim takımları kullanım ömürleri boyunca sararmaz, grileşmez; ilk günkü görünümünü muhafaza eder.
 • Dayanıklıdır

  Birinci sınıf ipliklerle dokunan ve en iyi boyahanelerde boyanan çarşaflık kumaşlarımız kullanım ömürleri boyunca yırtılma yapmaz, sürtünmeye dayanıklı olup boncuk yapmaz özelliktedir.