belta logo

Otel Perdesi seçiminde dikkat edilecek hususlar

 • Perde Kumaşı seçimi

  Ev tekstilinde kullanılan perdelik kumaşlar otel perdesi olarak kullanıldığında abartılı, gereksiz, göz yoran görüntüler ortaya çıkacaktır. Otel odası ev gibi dekore edilmemelidir. Sizin zevkinize uyan görüntü bir başkasına itici gelebilir. Otel perdelerinin şıklığı sadeliğinden gelmelidir. Otel perdelerinizi sık yıkamaya dayanıklı, yıkandıktan sonra asması problem olmayacak, denenmiş ve dayanıklı kumaşlardan tercih etmelisiniz.
 • Perde Modeli seçimi

  Otel perdeleri satın alırken çoğu zaman balon perde, ip perde gibi bilinçsizce tercihler yapıldığını görüyoruz. Bu tip perde modelleri misafirleriniz açısından göz yorucu, kapı ve pencere açmak istediklerinde ızdırap verici olacaktır. Perdeleri yıkadığınızda tekrar monte edip aynı formu vermek mümkün olmayacaktır.
 • Dikiş Kalitesi

  Perdeyi düzgün gösteren dikiş kalitesidir. Düzgün dikilmemiş, gelişigüzel fasonlara diktirilmiş perdelerin ölçüleri birbirini tutmayacak, misafirleriniz odayı karartmak istediğinde yanlış dikimden kaynaklı sorunlar yüzünden oda fazla ışık alacaktır.

Blackout Karartma Perdesi tercihi için nedenler

 • Işığı, Isıyı ve Gürültüyü keser

  Yerli dokuma blackout karartma perdelerimiz katmanlar halinde dokunup, arada ışık sızdırmasına engel olan bir katmanla dokunmuştur. Bu katman aynı zamanda soğuk ve sıcağı, dış ortam gürültüsünün de odalarınıza erişmesini azaltacaktır. Tamamen iplikten oluşan blackout perdelerimiz PVC kaplama perdelerin aksine koku ve çatlama yapmaz. Yıllarca ilk günkü görüntüsünü muhafaza eder. Firmamızı aramanız halinde sızdırmazlık konularında daha ayrıntılı detay aktarabiliriz.
 • Maliyeti azaltır

  Blackout perde kullanarak güneşlik ve fon perdesi için gereksiz yatırım yapmanıza gerek kalmayacaktır. Blackout karartma perdesi her iki kumaşın şıklık ve fonksiyonunun birleşimidir.
 • Yıkaması kolaydır

  Karartma perdelerinizi makinede, normal ısı değerlerinde yıkayabilirsiniz. Hafif nemliyken asmanız halinde ütü ihtiyacı da ortadan kalkacaktır.