belta logo

Yatak Koruyucu Alez seçerken dikkat edilecek hususlar

 • PVC kaplı alezlerden kaçının

  PVC kaplı yatak koruyucu alezler koku ve çatlama yapar. Bu tip alezleri yatağa serdikten sonra özellikle sıcak havalarda PVC koku yapacak, misafirleriniz odaya girdiğinde ağır plastik kokusu alacaktır. Ayrıca bu tip koruyucular yıkama işleminden sonra çatlama yapacak, sıvılara karşı koruma özelliğini yitirecektir.
 • Poliüretan film kaplı alezleri tercih edin

  Poliüretan film ile kaplanmış (lamine edilmiş) yatak koruyucu alezler koku ve çatlama yapmayacak. En önemlisi nefes alabilir oldukları için yataklarınızda küf oluşmasını engelleyecek; kötü kokusuz ve hijyen bir ortam oluşturacaktır.
 • Kapitone Yatak Koruyuculardan kaçının

  Kapitone yatak koruyucular bildiğiniz yorganın ince, vatkalık elyafla hazırlanmış şeklidir. Bu tip koruyucular sıvıyı emecek, yatağa geçireceklerdir.

Yatak Koruyucu Alez tercih etmeniz için nedenler

 • Yatağı korur

  Yatak Koruyucu alezler otel yatağınızı kire ve yıpranmaya karşı korur. Konaklama hizmeti veren bir tesiste en dikkat edilmesi gereken husus yatak temizliğidir. Temiz yatak güzel kokar. Yataklarınızın korunması yatırımınızın da korunması anlamına gelir.
 • Hijyen sağlar

  Oteliniz, konaklama tesisiniz yataklarında kullanacağınız alezler yataklarınızı korumakla kalmaz, sıvı temasıyla oluşabilecek küf ve küf kaynaklı kokuların, bakterilerin oluşmasını engeller.
 • Çarşaf şık durur

  İnce, poliüretan film kaplı, havlu kumaşlı yatak koruyucunun üzerine serilen çarşaf düzgün durur, kaymaz. Yatağın genel görünümünü olumlu etkiler.