belta logo

Otel Pikesi seçiminde dikkat edilecek hususlar

 • Kaliteli otel pikeleri kazandırır

  Otel pikeleri satın alırken ilk dikkat etmeniz gereken pikenin dokusunun ciltle temasında yumuşak bir etki bırakıp bırakmadığı olmalıdır. Pike ince olmamalı, yumuşak ve dayanıklı olmalıdır. Karayolu üzerinde kilo hesabı satılan, merdiven altı işletmeler tarafından size sunulan kalitesiz pikeleri kullanmaktan kaçının.
 • Renk konusuna dikkat

  Tüm otel, konaklama hizmeti veren tesislerde beyaz renk kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Pikelerde de tercihinizi beyazdan yana kullanın. Kan, yağ gibi ağır lekeler çamaşır suyu kullanmayı gerektirecek, bu durum renkli pikelerde istenmeyen sonuçlara sebep olacaktır. Renk konusunda ısrarcı iseniz parlak renkler yerine örneğin krem, bej tercih edebilirsiniz.
 • Devamlılık

  Otel pikeleriniz eksilebilir, yatak ilave edebilirsiniz. Bu durumda merdiven altı işletmeler size aynı tip kalite ve renk pike tedarik edemeyebilirler.

Otel Pikesi tercih etmeniz için nedenler

 • Sıcak havalarda olmazsa olmaz

  Havaların iyice ısınmaya başladığı Mayıs ayından Eylül ayı sonuna kadar olan yaklaşık 5 aylık dönemde misafirlerinizin konforu için pike bulundurmanız gerekmektedir. Tesisiniz hangi düzeyde olursa olsun, misafirlerinize pike yerine üzerlerini örtmek için çarşaf vermek gibi bir hataya düşmeyin.
 • Koruyucu ve hijyeniktir

  Pikeler; altında serili olan çarşaf, nevresim ve yastık kılıflarını kirlere karşı korur. Bu durum hijyen sağladığı gibi, odalarınız temizlenirken kalkacak tozların nevresim takımına yapışmasına engel olur.
 • Odalarınızın temizliğini gösterir

  Kar gibi beyaz, tertemiz görünümlü pikeler, odanızda misafir kalanlarda tesisiniz hakkında olumlu düşünceler oluşturacaktır.