belta logo

Yorgan ve Yastık seçiminde dikkat edilecek hususlar

 • Dolgu malzemesi

  Düşük fiyatlı ürün çıkarmak için tekstil artıklarından geri dönüşüm yapılıp elde edilen rejene elyaf kullanılmaktadır. Bu tip elyaf kullanılmış yorgan ve yastıklar çökme yapacak, incelecek, ilk günkü formlarını hiçbir zaman bulamayacaktır. Yorganda birinci kalite silikon elyaf, yastıkta da birinci kalite boncuk elyaf idealdir.
 • Astarlık kumaş

  Ucuz ürün elde etmek için yorgan ve yastıkların astar kumaşlarında mikrofiber kumaş kullanılmakta; bu bir özellikmiş gibi satışa sunulmaktadır. Oysa ki bu yalnızca maliyeti düşürmek için tercih edilen bir yöntemdir. Mikrofiber sentetik bir kumaş olup, diğer sentetik kumaşların olumsuz yönlerine sahiptir. İdeali yastık ve yorgan astarının da %100 pamuklu kumaş kullanılarak üretilenidir.
 • Kapitone ve konfeksiyon

  Kaliteli kapitone makinalarında dikilmiş, çok geniş desenlere sahip olmayan (geniş desen dolgu malzemesinin kaymasına, yer değiştirmesine sebep olur), kenar biyesi yapılmış, gerektiğinde dolgu malzemesinin üzeri ince dokusuz kumaşla desteklenmiş yorganlar tercih edin.

Yorgan tercih etmeniz için nedenler

 • Konforludur

  Birinci sınıf silikon elyaf dolgu malzemeli, astar olarak 57 tel %100 pamuklu kumaş tercih edilmiş, muntazam dikilmiş bir yorgan otel misafirlerinize konforlu, sıcak bir uyku sağlayacaktır. Malzemeden kaçınılmamış bir yorgan tercih etmeniz halinde genel ısı giderlerinden de tasarruf etmeniz mümkündür.
 • Hijyeniktir

  Doğru malzemelerle imal edilmiş bir yorgan, battaniyenin aksine kir toplamaz, koku yapmaz. Yorgan nevresim kılıfının içinde durduğundan kirlenmeye doğrudan açık değildir.
 • Yıkanabilir

  Belta Tekstil'in üretmiş olduğu Otel tipi yorgan ve yastıklar elde veya makinede güvenle yıkanabilir.