belta logo

Bebek Pudrası ve Islak Havlu ile lekelere müdahale edin

İnatçı lekelere nasıl müdahale edilir, leke nasıl çıkar, hangi maddeler leke çıkarmaya yardım eder fırsatımız oldukça bunlardan bahsedeceğiz. Kumaş üzerine leke bulaşması kaçınılmazdır. Koltuk döşemesine, masa örtülerine, çarşaflara, giysilere ve hatta perdelere bile leke bulaşabilir. Lekelere; özellikle de yağ lekesine erken müdahale çok önemlidir.

Bugüne dek lekelere erken müdahale dendiğinde aklımıza ilk gelen yardımcı malzeme “tuz” olurdu. Aslında tuzdan daha etkili bir malzeme yanı başımızda. Eczane ve marketlerde kolaylıkla bulabildiğimiz “Bebek Pudrası” ve “Talk Pudrası” özellikle yağ lekelerine karşı oldukça etkili.

Aşağıdaki adımları izleyerek lekelerden kurtulun.

  • Lekeli bölgeyi kaliteli, kimyasal katkısız ıslak havluyla lekeyi yaymadan temizleyin.
  • Vakit kaybetmeden lekenin üzerine pudrayı dökün.
  • Kısa bir süre sonra pudranın topaklandığını göreceksiniz. Bu iyiye işaret. Pudra kumaş üzerindeki kir ve yağı emiyor demektir.
  • Ilık su ile lekeli bölgeyi pudradan arındırın. Fazla bekletmeden etiket üzerinde yer alan yıkama talimatına uygun biçimde yıkayın.

Önemli not : Benzincilerde satılan kalitesiz ıslak mendil ve ıslak havlular kumaşın rengini bozabilir. Lütfen güvenilir markaların ürünlerini kullanınız. http://www.prima.com.tr/prima-temiz-ve-ferah Islak havlu bulamadığınız durumlarda temiz bir bezi ıslatın, fazla suyunu sıkın ve kullanın.

About the Author